OSB desky a palubky

Jsou univerzální stavební desky z kontrolovaně orientovaných rozprostřených velkoplošných štěpek

 Jsou univerzální stavební desky z kontrolovaně orientovaných rozprostřených velkoplošných štěpek. Jsou plošně lisovány ze tří vrstev. Štěpky ve vnějších vrstvách OSB desky jsou orientovány rovnoběžně s délkou nebo šířkou desky, stěpky ve středové vrstvě OSB desky mohou být orientovány náhodně nebo obecně kolmo na lamely vnějších vrstev.

    Desky jsou základním konstrukčním materiálem dřevostaveb. Používají se k opláštění venkovních a vnitřních stěn, podhledů a podlah. Velmi často se OSB desky s perem a drážkou využívají k bednění střech.

   Obkladové, podlahové a fasádní palubky různých šířek a profilů. Určené především pro obklady v interiéru nebo jako podbití střech s následnou povrchovou úpravou, či podlahy. Palubky splňují požadavky harmonizované evropské normy ČSN EN 14 915.

OSB Superfinish – vyrábí se v souladu s požadavky na ekologické bydlení. Dřevěné třísky jsou pojeny lepidly bez formaldehydu. Používají se k opláštění stropů, nosných i nenosných stěn a na výrobu okenic. Snadná montáž (desky se upevňují hřebíky, sponkami nebo šrouby).

OSB Superfinish ECO –  vyrábí se v souladu s požadavky na ekologické bydlení. Díky volbě  vhodného dřeva a pojiva splňují standardy ekologického bydlení. Dřevěné třísky jsou pojeny lepidly bez formaldehydu. Vyznačují se vysokou nosností, trvanlivostí a odolností. Univerzálnost použití např. Opláštění nosných i nenosných stěn a příček. Opláštění stropů a jako nosná konstrukce  plovoucích podlah.

OSB Airstop ECO – na desku se nanášejí speciální folie na bázi celulózy, které zlepšují vlastnosti proti vlhkosti a neprůvzdušnosti. Používají se na opláštění pasivních a nízkoenergetických domů.

OSB Firestop ECO – Desky jsou natřeny speciálním nátěrem, který zlepšuje protipožární vlastnosti a zlepšuje i pevnost desek. K dispozici je i speciální protipožární tmel a výztužná páska.

OSB Reflex ECO – na desku se nanáší hliníková fólie, která zlepšuje tepelně izolační vlastnosti. Používají se na opláštění pasivních a nízkoenergetických domů a na opláštění střech.

OSB Film –  Oboustranně laminovaná fólií. Dobrá ochrana proti vlhkosti. Dále vysokou stabilitou a a dlouhou životností – dá se použít opakovaně.

OSB Airstop 4T+G – deska s perodrážkou. Stejné vlastnosti jako Airstop ECO.

OSB Firestop 4T+G –  deska s perodrážkou. Stejné vlastnosti jako Firestop ECO

OSB Reflex 4T+G –   deska s perodrážkou. Stejné vlastnosti jako Reflex ECO

OSB 4T+G Sanded  –  Deska s perodrážkou. Stejné vlastnosti jako OSB Superfinish

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

man