Fasády a suché směsi

Fasády, zateplení fasády, fasádní omítka

Jak správně zvolit fasádní omítku:

Nejdříve je potřeba vědět o jakou stavbu se jedná. Jaké je zdivo budovy, domu… z jakého je materiálu a poté vhodně zvolit izolant na zateplení. Samozřejmostí je natažení izolantu ( minerální vata, polystyren) lepidlem – lepícím tmelem s perlinkou a zvolit vhodnou penetraci před naníšením fasádní omítky.

Fasádní omítky nedělíme jen pouze podle výrobce (BAUMITWEBERSAKRETCEMIX) ale také podle materiálu.

Omítky dělíme na tři základní: Akrylátová, silikátová a silikonová.

 

AKRYLÁTOVÉ OMÍTKY:

Začněme tedy popisem té nejpoužívanější a nejlevnější a tou je omítka akrylátová. Omítky obsahují pojivo z umělé pryskyřice, díky které jsou tvrdší houževnatější a vodoodpudivé. .Akrylátová omítka je zpravidla používaná na polystyrenový zateplovací systémy kde není brán zřetel na paropropustnost stavby. Bohužel se na fasádách po časech udržuje prach, nejsou tak odolné jako například silikové a barvy po například 10 letech ztrácejí pigment ( proto nevybírejte barvy sité).

 

SILIKÁTOVÉ OMÍTKY: 


Druhou možností jsou omítky silikátové ty jsou tvořeny pojivem draselným – vodním sklem. Omítky jsou malinko dražší než akrylátové ale za to jsou vhodné pro všechny druhy zateplovacích systémů, jsou také protiplýsňové a odolné proti mechům a houbám. Za to ale nemají tak dobrou vodoodpudivost jako například silikonové omítky.

 

SILIKONOVÉ OMÍTKY:

Silikonové omítky jsou co se týče vlastností nejlepší. Jsou vodoodpudívé, prachonestálé a paropropustné. Ušlechtěné omítky ze silikonem jsou dražší variantou, ale za to mají všechna plus.

 

SILIKÁTOVO-SILIKONOVÉ OMÍTKY:  je takový kompromis s omítkama je to silikátová omítka se silikonovou vložkou.

 

NECHEJTE SI SPOČÍTAT CENU VAŠÍ FASÁDNÍ OMÍTKY: na info@nejlevnejsi-stavebniny.eu  s garancí nejlevnější nabídky